A körömgombásodás igen kellemetlen probléma, de tudatos odafigyeléssel megelőzhetjük a bajokat. Nem egyszerű azonban a dolgunk. Cikkünkben hasznos tanácsokkal látunk el mindenkit.
Léteznek szerek, amelyek hatásosak
Sajnos a legtöbben nem is a megelőzésre törekszenek, hanem akkor kezdenek el kapkodni, ha már megjelent a gomba. Pedig maga a kezelés lassú folyamat.
Többféle megoldás is létezik, a házi praktikákat ilyen esetben semmiképp sem szabad kihagynunk. Érdemes gyógynövényeket is használnunk, és ha fájdalmak is jelentkeznek, sokat segíthetnek a NaturPrime természetes összetevőjű készítményei.
A legjobb ötlet a lábfürdő: tegyünk 2 liter meleg vízbe 2 deciliter 20%-os ecetet, 2 evőkanál szódabikarbónát, 10 csepp teafaolajat és zúzzunk össze 1 fej fokhagymát. Az elkészült oldatban áztassuk a lábunkat 20 percig. Lehetőleg este tegyük mindezt, hiszen a fokhagyma illata beszívódik a bőrbe.
Az immunrendszer erősítése céljából fogyasszunk gyógyteákat: a csalánlevél, a bíbor kasvirág nagyon jó választás, az előbbi kimossa a gombákat a szervezetből.
Mit tegyünk a megelőzés érdekében?
A körömgomba kialakulásának a fő oka az, hogy a lábfejünk nedves felületén megtelepszik a kórokozó. Már a kisgyermekeknek is megtanítják, hogy kerüljék a nyilvános helyeken a mezítlábas járást: strandokon viseljenek papucsot, úszásedzés után a közös zuhanyzóban szintén kell lábbeli.
Ugyanakkor a szoros cipők viselése is gondot jelenthet. Nőknél azért gyakori a körömgomba, mert ők kedvelik a túl szűk, a lábujjakat összepréselő magas sarkúkat, csizmákat – ezek bár divatosak, nem kényelmesek, és mint látszik, betegségeket is okozhatnak.
Eleve fájdalmas lesz a járás ilyen cipőkben, és ha egyéb panaszok is megjelennek – például térdfájás, bütyök, ízületi problémák –, akkor a már említett NaturPrime termékek, a Dolixir és az Anesta szintén sokat segíthetnek. Ezekben csak gyógynövényeket találunk, természetes hatásúak. Az oldalról tesztcsomagban is megrendelhetőek, ha szeretnénk őket kipróbálni.
Menjünk-e orvoshoz körömgomba esetén?
Mindenképpen igen! Ő tud diagnosztizálni, és a kezelés megkezdése is az ő feladata. Ne higgyünk az interneten található írásoknak, célzott gyógymód lesz szükséges: gyógyszer, ecsetelő, esetleg lézeres terápia.
Eleve sokféle kinézete lehet a körömgombának – sárgás színű, megvastagodott köröm, amely törmelékessé is válhat, a köröm alatt megjelenhet morzsalékos fehér anyag is, de fájdalmas, gennyes gyulladás is jelentkezhet a körömágynál –, éppen ezért a gyógyítás is mindig egyénre szabott.
Bőrgyógyászhoz kell bejelentkeznünk, ő tud pontosabbat mondani. Pedikűröshöz ne menjünk, amíg fennáll a betegség: a fertőzés lehetősége miatt egyébként is el fognak minket utasítani.
A családon belül is figyeljünk oda a higiéniás feltételek megteremtésére: közös papucsot, törölközőt ne használjunk, a zuhanyzót rendszeresen takarítsuk, fertőtlenítsük a körömvágáshoz használt eszközöket.
A körömgomba meg tudja keseríteni az életünket, így inkább a megelőzésre koncentráljunk.
Gyerekszemmel a világ – További friss híreket talál a meseutca.hu főoldalán! Kövesse a technológiai híreket és csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!