hétfő , 14 április 2025
Kezdőlap Tech Nemzetközi kreatív díjat nyert az ELTE EENJOY
Tech

Nemzetközi kreatív díjat nyert az ELTE EENJOY

56
elte eenjoy

Az egyetem hallgatói életút-támogató platformját a Creative Communication Awards Online Media / Online Experiences kategóriájában díjazták.

A Creative Communication Awards (C2A) elismerést 2019-ben, az International Design Awards testvérdíjaként alapította meg a Farmani Group, hogy a kreativitást, a kiválóságot és a magas szinten megvalósított ötleteket díjazza a grafikai tervezés, a kommunikáció, a reklám és a digitális média területén. Az Eötvös Loránd Tudományegyetem hallgatói életút-támogató platformját innovatív arculatáért és immerzív módszertanáért ismerték el.

Az EENJOY az egyetemi hallgatók számára

szórakoztató és közösségépítő módon teszi teljessé az egyetemi élményt.

A platformon saját profilt hozhatnak létre, különböző kihívásokban vehetnek részt, és pontszerző küldetéseket teljesíthetnek. A játékos elemek nemcsak az egyetemi életet teszik izgalmasabbá, hanem segítenek a tudás megszerzésében és a közösséghez tartozás érzésének kialakításában is. A platformot – számos digitális fókuszú ernyőprojekttel együtt – az ELTE vezetésével működő Digitális Oktatásfejlesztési Kompetencia Központ (DOKK) keretein belül fejlesztik.

A platform arculatát a magyar szakértőkből alakult New Void kreatív stúdió tervezte, központi karaktere pedig a Felhőfej névre keresztelt humanoid figura, aki a logóban, a tutorial modulokban és a felület egyéb részein is visszaköszön. Az arculat részeként egyedi ikoncsomag is készült, amely a fantasy játékok jelvényrendszerét idézi. Az ARG (Alternate Reality Game) módszertant korábban nem alkalmazták sem az egyetemen, sem a magyar felsőoktatásban.

A digitális eszköztár és a valós tevékenységek kombinálásával az EENJOY hosszú távú és hatékony program lehetőségét nyitja meg, támogatja a felhasználók edukációját és szervezeti orientációját, emellett a tartós és értékes kapcsolatok kialakítását is elősegíti. A platform az elköteleződés és a tanulmányi sikeresség összefüggéseinek vizsgálatára összpontosít, különös tekintettel a közösségi és intézményi kötődés szerepére, ezáltal új perspektívát nyit az oktatás és a közösségépítés terén, miközben modern, élményalapú eszközökkel gazdagítja a magyar felsőoktatást.


Gyerekszemmel a világ – További friss híreket talál a meseutca.hu főoldalán! Kövesse a technológiai híreket és csatlakozzon hozzánk a Facebookon is!

Kapcsolódó cikkek

Matematikával bővítette oktatási együttműködését a Széchenyi István Egyetem és az Audi Hungaria Iskola

Újabb területen bővítette meglévő együttműködését a győri Széchenyi István Egyetem, az Audi...

Mi történik a Galaxy S25 Ultrával eltávolított zavaró zajokkal?

Egy titokzatos fekete doboz tűnik fel a budapesti Erzsébet téren március 20....

Az energiahatékonysági törvény változásainak hatásai

Az energiahatékonysági jogszabályok terén jelentős változások történtek, amelyek számos szereplőt érintenek a...

A másodvetés lehetősége: Miért és hogyan érdemes alkalmazni?

Ha a mezőgazdasági szakmában dolgozol, valószínűleg gyakran kérdezed magad: Hogyan tudnék hatékonyabban...